Hřiště

Ze stadionu na hřiště…

V roce založení začal klub trénovat na Městském stadionu „Taverny“. Problémy s vyšlapaným fotbalovým trávníkem však hráče Pegasu donutily tento stadion opustit. Pokud měl klub v činnosti pokračovat, musel si vybudovat vlastní hřiště.

Jako zázrakem se podařilo pronajmout pozemek doslova uprostřed města a jako druhý zázrak vypadalo vybudování vlastního stadionu. Od podepsání smlouvy o pronájmu (4.6.1997) uběhlo 10 měsíců a pomocí darů a peněz získaných od sponzorů, vlastní brigádnickou činností a především nezměrnou vůlí a touhou po vlastním zázemí byl stadion dokončen. Sezóna 1998 byla již kompletně odehrána na vlastním hřišti.

Od té doby se tvář stadionu výrazně změnila – kryté hráčské lavičky, tribuna, pálkařské tunely. Další výraznou změnou pak bylo vybudování nových šaten s hygienickým zázemím v roce 2009. V roce 2013 byly šatně kompletně renovovány po poničení povodněmi.

Zásadní událost přišla v roce 2018, kdy po téměř 21 letech postupného budování areálu a zvelebování hřiště sportovní klub nedosáhl na nepřiměřené nároky spekulativního kupce pozemků. SK Pegas byl donucen areál vyklidit. Svépomocí a za přispění Města Sedlčany byla přesunuta část zázemí dále v Luční ulici. Nové hřiště je nosným prvkem vznikající víceúčelové sportovní zóny v Sedlčanech a parku pro aktivní odpočinek. Součástí areálu je in-line dráha v délce 560m, plochy pro rugby, fotbal a další míčové hry i druhy aktivního odpočinku. Pro softball je vystaveno regulérní hřiště s možností dosáhnout rozměrových parametrů pro mužský slowpitch. Vnitřní pole tvoří plocha z písku s rozměry dle ISF, vnější pole je travnaté. Šatny a střídačky byly přemístěny z původního hřiště, backstop byl nově vystaven a tunely jsou k realizaci naplánovány.